Miąższ baobabu - produkt, który warto znać — Smartbrands
16229
post-template-default,single,single-post,postid-16229,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-13.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive,elementor-default
 

Miąższ baobabu – produkt, który warto znać

Miąższ baobabu – produkt, który warto znać

Owoce baobabu (Adansonia digitata L.) występują w całym regionie Afryki i stają się coraz bardziej rozpoznawalne ze względu na wysoką zawartość składników odżywczych i polifenoli. Nad ich właściwościami pochyliło się już wielu naukowców, więc możemy powiedzieć o nim nieco więcej niż to, co twierdzą rdzenni mieszkańcy czarnego lądu.

Właściwości odżywcze miąższu baobabu

Wyniki badań potwierdzają, że miąższ baobabu zawiera wyjątkowo dużo witaminy C i wystarczy mniej niż 40 g owocu, aby pokryć zapotrzebowanie większości osób na tę witaminę.

Liście natomiast charakteryzują się wysoką zawartością wapnia. Może być to szczególnie istotne dla wegan i osób stosujących dietę bezmleczną. Szacuje się, że 100 g liści baobabu zawiera od 300 do ponad 2600 mg wapnia. Różnice te wynikają z rodzaju próbki i sposobu jej przygotowania. Dzienne zapotrzebowanie na wapń dla osoby dorosłej wynosi średnio 1000 mg, a zatem włączając sproszkowany baobab do swojej diety (np jako dodatek do koktajlu) uzupełniamy jadłospis o dobre źródło tego biopierwiastka.

Baobab słynie także w dużej zawartości naturalnych polifenoli, którym zawdzięcza swój lekko cierpki smak. Polifenole zwarte w miąższu baobabu zbadano pod kątem wpływu na odpowiedź glikemiczną. Okazało się, że popijanie chleba roztworem wodnym baobabu zmniejsza odpowiedź glikemiczną organizmu zarówno przy małej (18,5g) jak i dużej dawce (37g) baobabu w napoju.

Smartbrands oferuje baobab w formie napojów i przekąsek

Matahi – cały asortyment

Inspiral – chipsy z jarmużu i nerkowców